Buy OnlineOnline DictionaryContact usFAQserviceshome

سوالاتي كه اكثر كاربران مي پرسند :

1) پس از نصب فانوس و اجراي آن حروف فارسي به درستي نمايش داده نمي شود چگونه مي توان اين مشكل را حل نمود؟
كليه فونتهاي مورد نياز فانوس درون شاخه DRV بر روي لوح فشرده فانوس قراردارد آنها را بر روي ويندوز خود نصب و دستگاه را دوباره راه اندازي كنيد.
2) هنگام اجراي فانوس پيغام خطاي Runtime Error و يا Class not registerd نمايش داده مي شود چگونه مي توان اين مشكل را حل نمود؟
در اين صورت تنظيمات يكي از درايورهاي فانوس برهم خورده است برنامه هاي INSC وINSDRV را از درون شاخه DRV بر روي لوح فشرده فانوس اجرا و دستگاه را دوباره راه اندازي نماييد.
3) در بخش واژه نامه فعال و در روش اشاره ای کلمات به صورت ناقص و نادرست تشخیص داده می شوند چگونه می توان این مشکل را حل نمود ؟
برای حل این مشکل بر روی میزکار ویندوز (Desktop) با دکمه سمت راست ماوس کلیک کنید، و از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب نمایید. در پنجره Display Properties وارد بخش Appearance شده و بر روی دکمه Effects کلیک نمایید. کنترل کنید که گزینه Use the following method to smooth edges of screen fonts تیک خورده باشد و حالت Standard انتخاب شده باشد
4) هنگام اجرای فانوس پیغام خطای Network Initialization Failed و یا Unable to write to …. و یا Cannot create file …. نمایش داده می شود چگونه می توان این مشکل را حل کرد؟
این خطا در صورتی که شما فانوس را بر روی پارتیشن NTFS نصب کرده باشید و کاربر ویندوز مجوز نوشتن در فولدر فانوس را نداشته باشد رخ می دهد برای حل این مشکل به فولدر فانوس مجوز Write بدهید. چنانچه از ویندوز XP استفاده می کنید با کلیک راست بر روی فولدر فانوس و انتخاب Sharing and Security…این فولدر را Share کرده و همچنین گزینه Allow network users to change my files را انتخاب نمایید.
5) در قسمت تلفظ متن فانوس ارقام چهار رقمي و بزرگتر به درستي تلفظ نمي شوند چگونه مي توان اين مشكل را حل نمود؟
براي درست تلفظ شدن اعداد، مي بايست ارقام، سه رقم به سه رقم توسط كاما جدا سازي شوند به عنوان مثال براي تلفظ صحيح عدد 8526394 آنرا به صورت 8,526,394 بنويسيد.
6) در قسمت واژه نامه فعال در روش كادري بعضي از واژه ها انتخاب نمي شوند و يا بعضي از حروف آنها اشتباه شناسايي مي شوند آيا راه حلي وجود دارد ؟
براي حل اين مشكل به نكات زير توجه فرماييد :
سعي نماييد زمينه زير متون مورد نظر حتي الامكان ساده باشند.
در انتخاب كادر دقت نماييد تا تمام بخشهاي متن درون كادر باشد.


trueFalse


تصوير 8. انتخاب كادر به صورت نادرست


خط زير متون زير خط دار را درون كادر انتخاب نكنيد.


trueFalse

تصوير 9. انتخاب متون زير خط دار


فونتهاي بزرگتر از 28 غير قابل شناسايي توسط اين سيستم مي باشد.
سيستم Desktop Capture داراي 5% خطا مي باشد در صورتي كه با رعايت موارد فوق بعضي از حروف اشتباه شناسايي شوند مي توانيد بر روي متن شناسايي شده كه درون واژه نامه نمايش داده مي شود كليك كرده و حروف اشتباه را تصحيح كنيد.
7) در مراحل نصب نيازي به استفاده از CD دوم فانوس پيدا نشد. در چه زماني نياز به اين CD مي باشد؟
تنها در زمان مشاهده آلبوم تصاوير و فيلمهاي فانوس و همچنين تغيير شخصيت گوينده به CD دوم فانوس نياز است.
8) هنگام تلفظ واژه ها با صداي انسان به CD اول فانوس نياز است آيا مي توان نصب را بصورتي انجام داد كه در اين زمان نيز نيازي به CD نباشد؟
براي اين منظور در صورتي كه بر روي سيستم خود فضاي كافي داريد كافيست شاخه WAVE از CD شماره يك فانوس را درون شاخه فانوس نصب شده بر روي سيستم خود كپي نماييد. فضاي مورد نياز براي اين عمل حدودا 450 مگابايت مي باشد.
9) چگونه مي توان بدون قرار دادن CD دوم فانوس از آلبوم تصاوير و فيلمها استفاده نمود ؟
براي اين منظور مي توان شاخه هاي MEDIA و DATA بر روي CD شماره 2 فانوس را درون شاخه فانوس نصب شده بر روي سيستم خود كپي كنيد. فضاي مورد نياز براي اين عمل حدود 510 مگابايت است.
10) چگونه مي توان متون اسكن شده را توسط فانوس ترجمه نمود ؟
جهت ترجمه متون اسكن شده ابتدا مي بايست متن مورد نظر را توسط نرم افزار هاي OCR به متن قابل ويرايش تبديل نمود براي اين منظور مي توانيد از نرم افزار OCR كه بر روي ديسك 2 فانوس قرار دارد نيز استفاده كنيد براي اين منظور ابتدا آنرا از روي ديسك 2 فانوس نصب كنيد با نصب اين نرم افزار يك گزينه به نام Recognita Standard OCR 3.2 به منوي Programs ويندوز اضافه مي شود جهت OCR متن برنامه را اجرا كنيد و از طريق منوي Recognize يكي از دو گزينه From File (در صورتي كه متن قبلا اسكن شده و فايل آن موجود مي باشد) يا From Scanner (در صورتي كه مي خواهيد متن را اسكن نماييد) را انتخاب كنيد پس از OCR متن قابل ويرايش در سمت راست پنجره نرم افزار نمايان مي شود در اين مرحله مي توان متن را با استفاده از گزينه Save Text as واقع در منوي File ذخيره كرده و توسط مترجم متن يا واژه نامه فعال فانوس آنرا ترجمه نمود. نكته مهم اينكه جهت OCR متن بايستي تايپ شده (غير دست نويس) و با كيفيت حداقل 300DPI و به قالب سياه و سفيد (Black & White) باشد.

برای فعال سازی نرم افزار فانوس اینجا کلیک کنید

برای غیر فعال سازی نرم افزار فانوس اینجا کلیک کنید
     
صفحه اصلی :: ارتباط با ما :: سوالات متداول :: روش نصب و استفاده :: به روز رسانی :: فعال سازی نرم افزار :: غیر فعال سازی نرم افزار :: دیکشنری آنلاین

 


Google search the web inside of pharosdic.com