Buy OnlineOnline DictionaryContact usFAQserviceshome
 

نصب فانوس
قفل فانوس
استفاده از سيستم تلفن گوياي شركت روشنگر رايانه
استفاده از واژه نامه فانوس

نصب فانوس

هنگامي كه لوح فشرده شماره 1واژه نامه فانوس را براي اولين بار درون گرداننده قرار مي دهيد برنامه نصب فانوس بطور خودكار اجرا مي شود. در صورت عدم اجرای خودکار برنامه نصب بر روی آیکون درایو CD کلیک راست نموده و از منوی بازشده گزینه Open را انتخاب نمایید. سپس وارد فولدر Setup شده و برنامه Setup.exe را اجرا نمایید.
پس از نمایش پیام خوشامدگویی با انتخاب دکمه Next به مراحل نصب برنامه ادامه دهید در مرحله نوع نصب 3 گزینه زیر وجود دارد
Complete : چنانچه می خواهید بدون قرار دادن CD نرم افزار از تلفظ با صدای انسان استفاده نمایید. این گزینه را انتخاب نمایید. با توجه به اینکه فایلهای تلفظ انسانی حجم نسبتا بالایی دارند. چنانچه هارد دیسک سیستم شما فضای خالی کمی دارد این روش توصیه نمی شود
Custom : این روش مناسب کاربران حرفه ای بوده و با استفاده از این گزینه می توان برخی از امکانات نرم افزار را نصب نکرد
Typical : این روش به دلیل استفاده از فضای هارد دیسک کمتر توصیه می شود در این روش جهت شنیدن تلفظ با صدای انسان کلمات نیاز به قرار دادن CD شماره 1 درون درایو می باشد
پس از انتخاب نوع نصب بر روی دکمه Next کلیک نمایید. در مرحله بعد می توانید محل نصب واژه نامه را تعیین نمایید. پس از تعیین محل نصب، برنامه نصب آماده انتقال فایلهای مورد نیاز واژه نامه خواهد بود با کلیک بر روی دکمه Next این عمل آغاز خواهد شد.
پس از انتقال فایلها، برنامه نصب درایورهای صوتی مورد نیاز نرم افزار را نصب خواهد نمود در پایان بر روی دکمه Finish کلیک نمایید.

قفل فانوس

پس از نصب فانوس، هيچ يك از گزينه هاي فانوس فعال و قابل استفاده نيستند براي فعال نمودن نرم افزار مراحل زير را انجام دهيد :
بر روي گزينه تنظيمات از منوي اصلي كليك كنيد و سپس وارد بخش قفل شويد
شماره سريال درج شده در قسمت قفل را يادداشت نماييد (بديهي است عددي كه در تصوير 1 به عنوان شماره سريال ديده مي شود فقط به عنوان مثال مي باشد و شماره سريال سیستم شما پس از نصب فانوس درون قسمت تنظيمات قرار دارد).
با داشتن شماره سريال و همچنين كد اشتراك و رمز عبور كه در انتهاي اين دفترچه درج شده است مي توانيد با تماس با سیستم گویای شركت روشنگر رايانه تهران در تمام ساعات شبانه روز، كد فعال كننده را دريافت نموده و در بخش قفل وارد نماييد تا نرم افزار فعال گردد( جهت آموزش نحوه دریافت کد فعال کننده توسط سیستم گویا به بخش استفاده از سیستم گویا شرکت روشنگر رایانه در صفحه5 همین دفترچه مراجعه نمایید). همچنین می توانید با مراجعه به نشانی اینترنتی www.pharosdic.com/code کد فعال کننده را از طریق ایمیل خود دریافت نمایید.
شماره سریال نرم افزار بر اساس مشخصات سخت افزاری پردازنده (CPU)، برد اصلی (Mainboard) و Bios سیستم شما ایجاد می شود و با تغییر ویندوز، پارتیشن بندی و حتی تعویض هارد دیسک ثابت خواهد ماند بنابراین برای سهولت در نصب مجدد نرم افزار بر روی سیستم خود در آینده شماره سریال و کد فعال کننده خود را یادداشت و نگهداری نمایید. تا پس از نصب مجدد بر روی همین سیستم نیازی به دریافت مجدد کد فعال کننده نباشد


با توجه به اینکه شماره سریال نرم افزار منحصر به فرد بوده و تنها مربوط به سیستم شما بوده و بر روی سایر رایانه ها عمل نخواهد کرد، در صورت نیاز به نصب بر روی کامپیوتر دیگر و یا تغییر پردازنده (CPU)، برد اصلی (Mainboard) یا Bios سیستم نیاز به دریافت کد فعال کننده جدید می باشد. برای این منظور مطابق با مراحل نصب و فعال سازی که در صفحات گذشته توضیح داده شد عمل نمایید.
هر کد اشتراک مجاز به دریافت 3 کد فعال کننده بوده و دریافت کد فعال کننده مازاد مستلزم هزینه می باشد. بنابراین از نصب و فعال سازی نرم افزار بر روی رایانه های دوستان و یا جهت تست خودداری نمایید.

top
استفاده از سيستم تلفن گوياي شركت روشنگر رايانه

جهت فعال نمودن نرم افزار در کلیه ساعات شبانه روز مي توانيد از طريق سيستم تلفن گوياي شركت روشنگر رايانه كد فعل كننده دريافت نماييد براي اين منظور پس از نصب فانوس ابتدا كد اشتراك، رمز عبور (اين دو عدد در انتهاي اين دفترچه آمده است) و شماره سريال سیستم (اين عدد در بخش قفل در قسمت تنظيمات منوي اصلي فانوس كه روي سيستم خود نصب كرده ايد، درج شده است) را يادداشت نموده سپس با يك دستگاه تلفن مجهز به سيستم شماره گيري تون (Tone) با شماره تلفن 88343213 تماس بگيريد. ( قبل از تماس با شركت حتما اعداد را بار ديگر كنترل نماييد و آنها را يادداشت نماييد در صورتيكه شماره سریال شما نادرست باشند دفعات نصب شما هدر مي رود) پس از برقراري تماس با سيستم گويا، دستگاه تلفن خود را در حالت تون قرار داده يا كليد * را فشار دهيد. پس از پخش پيام خوشامد گويي و درخواست وارد نمودن كد اشتراك، مراحل زير را انجام دهيد: كد اشتراك خود را شماره گيري نموده كليد * را فشار دهيد. رمز عبور خود را شماره گيري نموده كليد * را فشار دهيد. توجه : رمز عبور به منزله امضاي شما مي باشد. در حفظ آن كوشا باشيد و آنرا به كسي ندهيد. اين شركت هيچگونه مسووليتي درقبال سوء استفاده از رمز شما به عهده نخواهد گرفت. شماره سريال نرم افزار را وارد نماييد و سپس كليد * را فشار دهيد. شماره سريالي كه شما وارد نموده ايد براي شما تكرار مي شود در صورت تاييد، عدد 1 را شماره گيري نموده و براي اصلاح، عدد 2 را شماره گيري نماييد. كد فعال كننده 14 رقمی كه متشكل از ارقام 0 تا 9 مي باشد، به تفكيك ارقام، توسط سيستم خوانده مي شود آنرا يادداشت نماييد و بعدا در بخش قفل از گزينه تنظيماتوارد نماييد تا قفل فعال گردد. توسط منويي كه توسط سيستم گویای تلفنی ارائه مي گردد مي توانيد كد دريافت شده را دوباره شنيده و يا از سيستم خارج شويد.

top
استفاده از واژه نامه فانوس

پس از نصب كامل فانوس وفعال نمودن قفل مي توانيد از امكانات اين نرم افزار استفاده كنيد جهت اجراي هر قسمت از اين نرم افزار از منوي اصلي فانوس و يا نشانه كنار ساعت ويندوز استفاده نماييد.


واژه نامه فارسي به انگليسي : با كليك بر روي گزينه فارسي به انگليسي مي توانيد از واژه نامه فارسي به انگليسي فانوس استفاده كنيد. با وارد نمودن واژه فارسي، مي توانيد معادلهاي انگليسي آنرا مشاهده نماييد. چنانچه پس از وارد نمودن واژه کلید Enter را فشار دهید واژه وارد شده در فهرست آخرین واژه ها ثبت خواهد شد. با كليك بر روي هر يك از معادلهاي واژه مورد نظر مي توان كليه معاني كلمه را مشاهده نمود. با كليك بر روي دكمه تلفظ مي توانيد تلفظ واژه را بشنويد و در صورتيكه تصوير يا فيلمي در رابطه با واژه انگليسي موجود باشد مي توانيد با كليك بر روي دكمه آلبوم، آنها را مشاهده كنيد. در صورتيكه بخواهيد تلفظ خود را بيازماييد دكمه Scroll Lock روي صفحه كليد را فشار دهيد و به راهنمايي هايي كه بر روي نمايشگر نوشته مي شود عمل نماييد. با كليك بر روي دكمه “واژه هاي برگزيده” و وارد نمودن واژه هاي مورد نظر خود مي توان فهرستي از واژه هايي را كه بيشتر مورد استفاده شماست ، در اختيار داشته باشيد. براي مشاهده معني انگليسي واژه ها و ساير اطلاعات مربوط به آنها نيز كافي است بر روي دكمه “ اطلاعات بيشتر “ كليك كنيد. .همچنين براي افزودن ،حدف يا ويرايش واژه ها و معاني آنها روي دكمه “ افزودن واژه“ كليك نمائيد. نحوه افزودن، ويرايش و حذف واژه ها در بخشهاي بعدي به تفصيل توضيح داده شده است.واژه نامه انگليسي به فارسي : جهت استفاده از اين امكان واژه نامه فانوس بر روي گزينه انگليسي به فارسي كليك كنيد. سپس واژه انگليسي مورد نظر خود را وارد نماييد. با وارد نمودن هر حرف از واژه مورد نظر، نزديكترين واژه يافت شده به همراه معاني فارسي آن نمايش داده مي شود اين امر سبب تسريع در پيدا كردن واژه مي گردد. همانند واژه نامه فارسي به انگليسي مي توانيد با فشردن کلید Enter واژه را به فهرست آخرین واژه ها بیافزایید. تلفظ واژه را بشنويد، تصاوير و فيلمهاي مرتبط با واژه را ببينيد و تلفظ خود را بيازماييد.همچنين در اين بخش نيزمي توانيد از امكان” واژه هاي برگزيده “ ،” افزودن واژه” و” اطلاعات بيشتر” استفاده نمائيد. از ديگر امكانات اين بخش غلط ياب انگليسي آن است كه در بخشهاي بعدي توضيح داده شده است. همچنین با کلیک بر روی دکمه واژه های مرتبط می توان فهرست عبارتهایی که با واژه مورد نظر شروع، ختم و یا شامل آن هستند را مشاهده نمایید. واژه نامه انگليسي به انگليسي:در اين بخش با وارد نمودن يك واژه انگليسي، ميتوانيد علاوه بر مشاهده معاني آن ،صرف واژه، مشقات آن(در صورت وجود) ، مترادفها ومثالهايي در مورد كاربرد آن واژه و همچنين نكات گرامري آن واژه را دريافت نمائيد.


در اين قسمت نيز مي توانيد از امكانات تلفظ ،آلبوم، غلط ياب و واژه هاي برگزيده مانند بخشهاي “ فارسي به انگليسي “ و” انگليسي به فارسي ” استفاده نمائيد .
افزودن واژه : جهت افزودن، ويرايش يا حدف يك واژه مي توان از اين بخش استفاده نمود براي اين منظور ابتدا در پنجره فارسي به انگليسي يا انگليسي به فارسي بر روي دكمه افزودن واژه كليك نماييد سپس در پنجره باز شده واژه انگليسي مورد نظر خود را وارد نماييد چنانچه اين واژه در بانك اطلاعات فانوس موجود باشد معاني آن نمايش داده مي شود در غير اين صورت عبارت واژه جديد مشاهده مي گردد. پس از ورود واژه مي توان معاني آن را وارد نمود و يا آنها را ويرايش كرد در پايان بر روي دكمه افزودن يا ويرايش كليك نماييد. جهت حذف يك واژه از بانك اطلاعات فانوس كافيست پس از وارد كردن كامل واژه بر روي دكمه حذف كليك نمود
توجه : در صورت حذف يك واژه آن واژه به صورت كامل از بانك اطلاعات فانوس حذف مي گردد و امكان بازيابي آن وجود ندارد.
از ديگر امكانات اين قسمت ايجاد پشتيبان از واژه هاي افزوده يا ويرايش شده است. با استفاده از اين گزينه مي توان اطلاعات ويرايش شده را بر روي سيستمهاي ديگر نيز نصب نمود و يا هنگام پاك نمودن فانوس از روي سيستم آنهارا نگهداري نمود. براي اين منظور بر روي دكمه ايجاد پشتيبان كليك نموده و سپس مسير پرونده پشتيبان را مشخص نماييد براي بازيابي اطلاعات كافيست بر روي دكمه بازيابي پشتيبان كليك نموده و سپس پرونده پشتيبان را مشخص نمود.
غلط ياب: با استفاده از اين مزيت ،در صورتيكه به دليل اشتباه وارد كردن املاي كلمه ،معني آن پيدا نشود، با كليك بر روي اين دكمه مي توانيد املاي صحيح كلمه مورد نظر خود را از فهرست موجود در غلط ياب انتخاب و معني آن را مشاهده نمائيد.
مترادفها : جهت پيدا كردن مترادفهاي يك واژه انگليسي از اين گزينه استفاده نماييد. پس از انتخاب اين گزينه، واژه مورد نظر خود را وارد نماييد و بر روي دكمه جستجو كليك نماييد تا ليست متردافهاي واژه مورد نظر به صورت دسته بندي شده نمايش داده شود با كليك بر روي هر يك از مترادفها مي توان ساير معادلهاي فارسي آن واژه را مشاهده نمود.قسمتهاي آلبوم، تلفظ و واژهاي برگزيده از ديگر امكانات اين بخش مي باشند.
ترجمه متن : منظور از ترجمه متن، ترجمه عبارت به عبارت يك متن مي باشد در اين قسمت شما مي توانيد متون انگليسي خود را به فارسي يا متون فارسي را به انگليسي ترجمه نمائيد.
ترجمه متن انگليسي به فارسي: براي اين منظور كافي است با گشودن منوي پرونده گزينه “پروژه جديد” را انتخاب كنيد. يا در صورتي كه قبلا پروژه اي را ترجمه نموده ايد مي توانيد از طريق گزينه بازيابي پروژه آنرا دوباره بازيابي نماييد (هر پروژه ترجمه فانوس به قالب PTP بوده و شامل مشخصات پرونده متن اصلي و متن ترجمه شده است.) سپس مي توانيد متن انگليسي مورد نظر خود را تايپ كنيد يا از طريق گزينه افزودن به پروژه، متن انگليسي مورد نظر خود را جهت ترجمه از روي هارد ديسك باز يابي كنيد. پس از اين مرحله براي ترجمه متن كافي است از منوي ابزار قسمت ترجمه را انتخاب كنيد.معني تك تك عبارات موجود در متن قابل مشاهده خواهد بود. همچنين با كليك بر روي هر واژه فهرست معاني آن واژه نمايش داده مي شود. با دوبار كليك بر روي هر معني، آن معني به ويرايشگر فارسي واقع در پايين پنجره منتقل مي شود (همچنين شما نيز مي توانيد از طريق ويرايشگر ترجمه را ويرايش نماييد.) با تكرار اين عمل براي تمام واژه هاي جمله انگليسي، معني نسبتا كامل و مطلوبي از آن را بدست خواهيد آورد. همچنين از آنجا كه يك واژه انگليسي ممكن است معادلها فارسي بسياري داشته باشد ، با استفاده ازبخش “ گزينش معاني “ كه درون منوي ابزار موجود است ، مي توانيد تنها معادل هاي فارسي دلخواه و مورد استفاده خود را از فهرست معاني آن واژه انتخاب نموده ويا معاني جديدي به آن اضافه نماييد تا از اين پس در ترجمه متون خود تنها از همين معاني بهره بگيريد. استفاده از اين مزيت فانوس شما را در جهت ترجمه آسان تر و سريع تر ياري مي دهد


ترجمه متن فارسي به انگليسي براي ترجمه فارسي به انگليسي، از قسمت پايين پنجره ترجمه متن گزينه “ فارسي به انگليسي ” را انتخاب كرده ، سپس متن مورد نظر خود را وارد كنيد.مراحل كار در اين بخش نيز همانند كار در بخش انگليسي به فارسي مي باشد. از ديگر امكانات ترجمه متن ذخيره پروژه، تلفظ متن، واژه هاي برگزيده و غلط ياب انگليسي مي باشد كه قبلا توضيح داده شده است.
تلفظ متن : جهت تلفظ پيوسته متن بر روي گزينه تلفظ متن كليك نماييد سپس متن انگليسي مورد نظر خود را تايپ نموده يا آنرا از ديسك بازيابي نماييد. با كليك بر روي دكمه تلفظ تمامي متن تلفظ مي شود.
واژه نامه فعال : اگر بخواهید متون درون ساير برنامه هاي ويندوز (مانند برنامه هاي راهنما، صفحات HTML روي اينترنت، متون درون پنجرهاي ويندوز و…) را بدون تايپ نمودن آنها، بصورت "عبارت به عبارت" ترجمه نماييد می توانید از بخش واژه نامه فعال استفاده نمایید
توجه : براي فعال نمودن واژه نامه فعال بر روي آيكون فانوس در كنار ساعت ويندوز يك بار با دكمه سمت چپ ماوس كليك کنید تا آيكون بصورت تصوير 5.ب درآيد و براي غير فعال نمودن آن نيز مي توان دوباره اين عمل را انجام داد تا آيكون به حالت اول برگردد


تصوير 5 . الف )واژه نامه فعال غيرفعال است ب) واژه نامه فعال اجرا شده است
توجه با انتخاب گزينه واژه نامه فعال، از منوي اصلي برنامه ، پنجره واژه نامه فعال باز خواهد شد.همچنين با بستن پنجره واژه نامه فعال ، تنها اين پنجره بسته خواهد شد ولي خود واژه نامه ، همچنان فعال خواهد ماند.
همچنين ، براي فعال يا غير فعال نمودن مي توان بر روي منوي محلي سيستم كه در گوشه بالا سمت چپ تمام پنجره ها وجود دارد ، كليك كرد و گزينه واژه نامه فعال را انتخاب نمود .
براي ترجمه يك متن با واژه نامه فعال سه روش وجود دارد: الف) روش بلوك گيري : در صورتيكه بتوان متن مورد نظر را بلوك گرفت و آنرا Highlight كرد مي توانيد از اين روش استفاده كنيد براي اين منظور متن مورد نظر خود را بلوك گرفته و دو كليد Ctrl و C را فشار دهيد تا ترجمه عبارت به عبارت متن مذكور نمايان گردد. (با غیر فعال نمودن گزینه فعال شدن هنگام کپی در حافظه در بخش تنظیمات می توان این روش را غیر فعال نمود) ب) روش اشاره اي : در اين روش كافيست اشاره گر ماوس را بر روي واژه مورد نظر قرار دهيم تا معني آن ظاهر گردد از طريق تنظيمات نرم افزار مي توان براي اين عمل كليدهاي ماوس و صفحه كليد و همچنين نحوه عملكرد آن را به صورت دلخواه تعيين نمود. جهت استفاده از این روش گزینه روش اشاره ای در بخش تنظیمات را انتخاب نماییدج) روش كادريدر اين روش مي بايست توسط ماوس كادري را انتخاب نماييد كه متن مذكور درون آن كادر قرار داشته باشد. براي اين منظور اشاره گر ماوس را به نقطه اول كادر برده دكمه سمت راست ماوس را فشار داده و نگه داريد سپس ماوس را به نقطه دوم كادر ببريد و كليد را رها كنيد. ترجمه كليه متون درون اين كادر نمايش داده مي شود (شما مي توانيد از طريق گزينه تنظيمات, كليد فعال سازي را از دكمه سمت راست ماوس به موارد ديگر مانند Ctrl ،Shift ودكمه وسط ماوس تغيير دهيد. پيشنهاد مي شود كه براي استفاده از اين روش در windows xp ازدكمه وسط ماوس استفاده كنيد ). جهت استفاده از این روش گزینه روش کادری در بخش تنظیمات را انتخاب نمایید)
پس از ترجمه متن مي توانيد تلفظ آنرا شنيده يا آنرا چاپ و يا بر روي ديسك ذخيره نماييد. همچنين مي توان با دوبار كليك بر روي متن تشخيص داده شده كه در سمت راست پنجره واژه نامه فعال درج شده است آنرا ويرايش نموده و يا آنرا غلط يابي املايي نمود.
تبديل واحد :
دراين قسمت به سادگي مي توانيد واحدهاي مختلف اندازه گيري را به يكديگر تبديل كنيد.
گرامر زبان :
در اين بخش خلاصه اي از گرامر زبان انگليسي را مشاهده خواهيد كرد.
تنظيمات :
با استفاده از اين گزينه مي توان نرم افزار را به سليقه خود تنظيم نمود در اينجا گزينه هاي متخلف تنظيمات شرح داده مي شود :
بخش عمومي :

پوسته :
اين گزينه موجب مي شود تا محيط نرم افزار تغيير كند براي اين منظور يكي از پوسته ها را از ليست مربوطه انتخاب كرده سپس بر روي دكمه تاييد كليك نماييد. جهت دريافت پوسته هاي جديد از طريق شبكه اينترنت (در صورت وجود) بر روي دكمه دريافت پوسته كليك نماييد.
اجرا در هنگام شروع ويندوز : با علامت زدن در مقابل اين گزينه با روشن كردن كامپيوتر خود و شروع ويندوز، واژه نامه فانوس نيز به صورت خودكار اجرا مي شود.
مخفي شدن از Task Bar :
در صورتي كه در مقابل اين گزينه علامت بزنيد، دكمه فانوس درون Task Bar نمايان نخواهد شد.
نمايش توضيحات :
چنانچه در مقابل اين گزينه علامت زده باشيد هنگام قرار گرفتن نشانگر ماوس بر روي هر يك از قسمتهاي اين نرم افزار، پس از چند لحظه توضيح مختصري در مورد عملكرد آن قسمت مشاهده مي شود.
نمايش لوگوي نرم افزار:
در صورتي كه در مقابل اين گزينه علامت زده باشيد هنگام اجراي اين واژه نامه لوگوي برنامه براي چند ثانيه به نمايش در خواهد آمد.
حذف واژ ه هاي تكراري در ترجمه متن:
با علامت زدن مقابل اين گزينه، در هنگام كار با بخشهاي ترجمه متن و واژه نامه فعال واژه هاي تكراري متن شما به صورت اتوماتيك حذف خواهد شد.
انجام چاپ به صورت فشرده: با علامت زدن مقابل اين گزينه، به هنگام چاپ، فضاهاي خالي حذف و جاپ به صورت فشرده انجام مي شود .
جستجو براي نسخه جديد :
در صورتي بر روی این دکمه کلیک نمایید. نرم افزار به وب سایت واژه نامه فانوس متصل مي شود و در صورت وجود نسخه جدیدتر شما را مطلع می نماید. قبل از کلیک بر روی این دکمه به اینترنت وصل شوید.

رسانه ها :
تلفظ با صداي انسان :‌
در صورت انتخاب اين گزينه اگر تلفظ واژه مورد نظر با صداي طبيعي موجود باشد آن تلفظ پخش مي شود و در غير اينصورت تلفظ معمولي فانوس انجام خواهد شد. لازم به ذكر است درصورتيكه فايلهاي صوتي فانوس نصب نشده باشد ،براي استفاده از اين امكان مي بايست لوح فشرده شماره 1 فانوس درون درايو باشد. تلفظ ماشینی در صورت عدم وجود تلفظ انسانی : چنانچه تلفظ انسانی فعال باشد و تلفظ انسانی واژه مورد نظر موجود نباشد با انتخاب این گزینه تلفظ به روش ماشینی انجام خواهد شد.
گويش :
با استفاده از اين گزينه مي توان گويش گوينده را (آمريكايي يا انگليسي) انتخاب نمود
نام شخصيت : با انتخاب هر يك از اسامي درون اين ليست، انيميشن و همچنين تون صداي شخصيت گوينده تغيير مي كند. براي تغيير شخصيت گوينده، CD شماره 2 فانوس را درون درايو قرار دهيد.
مخفي شدن شخصيت پس از تلفظ :
در صورتي كه در مقابل اين گزينه علامت بزنيد، گوينده پس از تلفظ متن ناپديد خواهد شد.
سرعت :
با تغيير اين گزينه مي توان سرعت تلفظ گوينده را تغيير داد
تون صدا :
با تغيير اين گزينه مي توان تون صداي گوينده را تغيير داد.
مقادير پيش فرض : با كليك بر روي اين دكمه مقادير سرعت تلفظ و تون صداي گوينده به مقادير پيش فرض خود بر مي گردد.
آزمايش :
با كليك بر روي اين دكمه يك جمله بصورت آزمايشي تلفظ مي شود.
واژه نامه فعال :
روش اشاره اي و روش كادري :
‌با استفاده از اين گزينه ها مي توان روش ترجمه واژه نامه فعال را تنظيم نمود . فعال شدن هنگام کپی در حافظه. با انتخاب این گزینه روش بلوک گیری فعال خواهد شد. تنظيمات پيشرفته :
با كليك بر روي اين دكمه, يا توجه به روش مورد انتخاب شما (كادري يا اشاره اي) پنجره تنظيمات آن روش ظاهر مي شود
الف ) روش كادري :
كليد هاي Desktop Capture:
با انتخاب كليد از اين ليست مي توانيد كليدهاي فعال كننده Desktop Capture جهت انتخاب كادر و ترجمه متن درون كادر را مشخص نماييد.
تلفظ خودكار درهنگام ترجمه :
چنانچه در مقابل اين گزينه علامت خورده باشد پس از ترجمه متن توسط واژه نامه فعال، متن انگليسي به صورت خودكار تلفظ خواهد شد.
نمايش معني واژه به صورت شناور :
در صورتي كه در مقابل اين گزينه علامت خورده باشد، معاني واژه هاي انتخاب شده توسط كادر، به جای نمایش در پنجره واژه نامه فعال، به صورت شناور نمايان خواهد شد و با حرکت ماوس این پنجره ناپدید می گردد.
انتخاب كادر خودكار :
در صورتيكه در مقابل گزينه " نمايش معني واژه به صورت شناور" علامت خورده باشد اين گزينه فعال خواهد بود. چنانچه در مقابل اين گزينه علامت بزنيد، كافيست تنها نقطه اول كادر را مشخص نماييد. واژه نامه فعال به صورت خودكار كادري به مختصات نقطه انتخاب شده و طول و ارتفاع مشخص در نظر گرفته و اولين عبارت درون آنرا ترجمه مي كند.
طول كادر :
با استفاده از اين گزينه مي توان طول كادر خودكار را برحسب Pixel مشخص نمود.
ارتفاع كادر.
با استفاده از اين گزينه مي توان ارتفاع كادر خودكار را برحسب Pixel مشخص نمود.
تخصيص پوسته به پنجره شناور: درصورتيكه مقابل اين قسمت علامت بزنيد ، كادر نمايش واژه به صورت شناور همانند پوسته مورد نظر شما مي باشد و در غير اين صورت به شكل كلاسيك ويندوز ظاهر خواهد شد.
شروع بررسی فونتها :
روش کادری نياز به مشخصات فونتهاي نصب شده بر روي سيستم شما دارد تا توسط اين مشخصات، عمليات OCR را انجام دهد پس از نصب فانوس و یا فونت لاتين، بر روي اين دكمه كليك كنيد. ب) روش اشاره اي :
كليد هاي فعال كننده: با انتخاب تركيب كليد از اين ليست مي توانيد كليدهاي فعال كننده جهت ترجمه كلمه را مشخص نماييد.
گزينه هاي” تلفظ خودكار در هنگام ترجمه “ ، “ نمايش معني واژه به صورت شناور “ و” تخصيص پوسته به پنجره شناور” نيز در اين بخش وجود دارند و كاركرد آنها نيزمانند همان است كه در حالت قبل توضيح داده شد. زمان فعال سازي
با استفاده از اين گزينه در صورتيكه كليد فعال سازي بر روي Under Mouse Pointer باشد مي توان زمان فعال شدن خودكار را تنظيم نمود.
زبان واژه نامه فعال :
با استفاده از این گزینه می توانید زبان واژه نامه فعال را انتخاب نمایید : انگلیسی به فارسی :
با انتخاب این گزینه کلیه عبارات در واژه نامه فعال به فارسی ترجمه خواهند شد انگلیسی به انگلیسی .
با انتخاب این گزینه کلیه عبارات در واژه نامه فعال به انگلیسی ترجمه خواهند شد قفل :
با استفاده از اين بخش مي توان قفل نرم افزار را فعال نمود.
شماره سريال نرم افزار :
عددي است که کد فعال کننده بر اساس آن ایجاد خواهد شد. بنابراین جهت فعال سازی به آن نیاز داری.
كد فعال كننده :
کدی راکه از شرکت به عنوان کد فعال کننده دریافت نموده اید، در اين قسمت وارد نماييد. رشته :
در اين بخش شما مي توانيد واژه نامه هاي تخصصي مورد نياز خود را انتخاب نماييد با علامت زدن در مقابل هريك از رشته هاي اين بخش در صورتي كه واژه مورد نظر در رشته هاي زير مجموعه آن رشته معادل فارسي داشته باشد معادلهاي آن نمايش داده خواهد شد.

top
 
برای فعال سازی نرم افزار فانوس اینجا کلیک کنید

برای غیر فعال سازی نرم افزار فانوس اینجا کلیک کنید
     

 

 
صفحه اصلی :: ارتباط با ما :: سوالات متداول :: روش نصب و استفاده :: به روز رسانی :: فعال سازی نرم افزار :: غیر فعال سازی نرم افزار :: دیکشنری آنلاین

 


Google search the web inside of pharosdic.com